Zakończyła się wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Mały Płock

Koszt inwestycji polegającej na wymianie opraw oświetlenia ulicznego z sodowych na ledowe w ilości 574 sztuk, którą przeprowadziła Gmina Mały Płock wynosił 1,5 mln złotych. Kwota 1 269 091,13 zł pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, natomiast kwota 233 548,87 zł to wkład własny z budżetu Gminy Mały Płock.

Inwestycja ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej i ekonomicznej oraz uzyskania właściwych parametrów oświetlenia. Przede wszystkim ma się przyczynić do redukcji rachunków za energię elektryczną. Lampy ledowe, co też ma znaczenie, mają  dłuższą żywotność i rzadziej trzeba je wymieniać.

W ramach tej inwestycji zainstalowany został także system inteligentnego zarządzania oświetleniem. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania będziemy mogli dostosować natężenie światła ulicznego do aktualnych warunków i potrzeb użytkowników. Ulice będą zawsze odpowiednio oświetlone, jednak tam gdzie ruch jest mniejszy, na drogach mało uczęszczanych, będziemy mogli sterować poziomem oświetlenia.