Wiadomości

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie informuje, że 18 listopada 2016r. obchodzony jest  „Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach” . Tego dnia z inicjatywy Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, w wielu państwach przeprowadzane są kampanie społeczne mające na celu zwiększenie świadomości dotyczącej odpowiedzialnego stosowania antybiotyków, a także ryzyka, jakie niosą ze sobą te substancje. Od czasu wprowadzenia penicyliny w 1940 roku do dziś, naukowcy opracowali ponad 150 antybiotyków, które uratowały życie setek milionów ludzi i drastycznie ograniczyły liczbę zgonów na skutek zapalenia płuc, zapalenia jelit, biegunki, błonicy i wielu innych infekcji.

Czytaj więcej...

Ruszył projekt edukacyjny. Można uzyskać bony na szkolenia.

W środę 15 listopada ruszył nabór wniosków na szkolenia i kursy w ramach projektu „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki", którego całkowita wartość wynosi ponad 45,5 mln zł, zaś uzyskane dofinansowanie - 40,8 mln zł. W ramach projektu można otrzymać bony szkoleniowe na: kursy językowe, kursy komputerowe, studia podyplomowe i szkolenia zawodowe. Szczegółowe informacje uzyskamy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kolnie.

Czytaj więcej...

Jak można przetwarzać mleko – warsztaty serowarskie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” oraz Marszałek Województwa zorganizowali w środę 15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Płocku bezpłatne warsztaty pn. „Przetwarzanie mleka udojowego – warsztaty serowarskie”. Warsztaty te były skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców obszaru objętego lokalną strategią rozwoju LGD Kraina Mlekiem Płynąca.

 

 

Czytaj więcej...

Wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Kątach

10 listopada 2017 r., w godzinach popołudniowych, w Szkole Podstawowej w Kątach odbyła się uroczysta wieczornica z okazji dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na wieczornicy obecny był Pan Jan Truszkowski, który w 1941 r., jako 10-letni chłopiec, został wraz z rodziną wywieziony na Syberię, gdzie spędził kilka lat.

Czytaj więcej...

Debata - Odnawialne źródła energii dla zwykłego mieszkańca

Zapraszamy do udziału w debacie poświęconej Odnawialnym Źródłom Energii na terenach wiejskich. Już dziś zarejestrować można swój udział w spotkaniu lub zapisać się do bezpłatnej transmisji online. Debata odbędzie się 23 listopada 2017 roku w godz. od 12:00 do 14:00.

Celem debaty jest zwiększenie świadomości mieszkańców obszarów wiejskich na temat możliwości wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii. Spotkanie będzie szansą na poznanie racjonalnych sposobów wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz stworzy warunki do wyrobienia sobie własnej opinii przez mieszkańców odnośnie poszczególnych technologii. W trakcie debaty zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia i rozwiązania z zakresu wykorzystania OZE, ze szczególnym uwzględnieniem energii prosumenckiej.

 

Już dziś zapisz się do udziału - masz do wyboru udział osobisty oraz oglądanie transmisji na żywo.

Formularz rejestracji: Debata "OZE dla zwykłego mieszkańca [kliknij]"

(zapisz się na transmisję online lub rejestruj udział osobisty)

Bezpośredni link do transmisji: [kliknij i oglądaj]

(transmisja online odbywać się będzie na YouTube na kanale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, link aktywny w dniu debaty w godzinach od 12:00 do 14:00).

Czytaj więcej...

Zmiany w stypendiach edukacyjnych

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego.

Stypendia będą przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego według zasad określonych w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Nr XLII/381/17 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 30 października 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa.

Czytaj więcej...