Wiadomości

Informacja o terminie składania wniosków 500+ na okres 2017/2018

Ośrodek Pomocy Społecznej w Małym Płocku przypomina, że wnioski 500+ składane w pierwszym okresie obowiązywania ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, tj. 2016/2017 realizowane będą do 30 września 2017 r. Oznacza to, że aby pobierać świadczenie wychowawcze od 1 października 2017 r. należy ponownie złożyć wniosek.

Zgodnie z art. 21 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci , wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na okres 2017/2018 przyjmowane będą od dnia 1 sierpnia 2017 r.

Czytaj więcej...

Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie

Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie w związku z wprowadzeniem "Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń (ASF)"

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2017 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wprowadzenia "Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń" na lata 2015 - 2018 posiadacze zwierząt utrzymujący świnie na wskazanym obszarze zobowiązani zostali do dostosowania gospodarstw do odpowiednich wymagań dotyczących bioasekuracji.

Czytaj więcej...

Sukces małopłockiego hodowcy koni

Sukcesem zakończył się udział hodowcy z Małego Płocka – Krzysztofa Góralczyka w XXIV Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Jego klacz Zica uzyskała tytuł wiceczempiona w kategorii koni zimnokrwistych.

 

Czytaj więcej...

Wycinka drzew po zmianie przepisów

17 czerwca weszły w życie nowe przepisy ustawy o ochronie przyrody, regulujące zasady usuwania drzew z nieruchomości należących do osób fizycznych. Zmiany są dość istotne, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej, jak również zasadom usuwania drzew w innych sytuacjach.
 

Małopłocki orlik czynny przez całe wakacje

Przez całe wakacje będzie czynne wielofunkcyjne boisko orlik przy Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Małym Płocku. Począwszy od 1 lipca boisko będzie dostępne codziennie w godzinach 1600 - 2000. Serdecznie zapraszamy!

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Kątach

Dnia 18 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kątach odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Mieszkańcy wsi i okolic całymi rodzinami licznie pojawili się na uroczystości. Program festynu obejmował mszę świętą w kościele pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Kątach, występ artystyczny uczniów oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci finansowane  przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Małym Płocku oraz sponsorów: p. Zbigniew Szymański, p. Robert Kowalczyk, p. Mirosław Wądołowski a także sołtysów i radnych, jako alternatywne formy spędzenia czasu wolnego dla dzieci z terenu gminy i okolic.

Czytaj więcej...